Czy wiesz, że 60 minut to minimum czasowe, ile powinieneś przebywać na świeżym powietrzu w ciągu dnia ? Teraz, przy większej ilości czasu i wiosennej pogodzie to możliwe. Wykorzystaj czas w ogrodzie i stwórz własne miejsce do wypoczynku.

Wiosną, kiedy świat budzi się do życia nadchodzi czas na prace porządkowe i renowacyjne w ogrodzie. Odmalowanie płotów, zaimpregnowanie tarasów, czy wykonanie nowych dekoracji to jedne z najczęstszych prac sezonowych na własnym kawałku ziemi. A gdyby zrobić coś nowego? Z gotowymi nogami do ławek ogrodowych i stołów to prostsze niż myślisz.

Ogród to miejsce niekończącej się pracy, pielęgnowania kwiatów, czy przycinania żywopłotu, ale dzięki tej uspokajającej zieleni to także najlepsze miejsce odpoczynku. Co może być lepszego od filiżanki kawy albo czytania książki na ławce w ogrodzie? Takie czynności wpłyną pozytywnie na odprężenie, szczególnie jeśli wydzielisz na posesji miejsce przeznaczone tylko na relaks, w którym możesz postawić ławkę ogrodową. Satysfakcja będzie tym większa, jeśli taką ławkę wykonasz samodzielnie – wystarczą nogi do ławek i kilka desek. Podpowiemy jak to zrobić i jaki materiał wybrać, by postawić na wytrzymałość i estetykę mebla, który stworzysz.

Strefa relaksu czy miejsce zabaw

Wydziel w swoim ogrodzie strefę relaksu, w której możesz postawić ławkę ogrodową. Klasyka tego mebla sprawia, że doskonale komponuje się ona z zielenią (nie tylko w parkach, skwerach czy przed urzędami – ławki najczęściej możesz znaleźć w przestrzeni publicznej – ale również  w ogrodach). W ogrodzie panuje pełna dowolność, zdecyduj czy wolisz umieścić ławkę na balkonie lub tarasie, w zacisznym kącie ogrodu osłoniętym przez rośliny, czy może w miejscu zabaw dla dzieci np. przy piaskownicy, przy której niejeden rodzic spędza całe popołudnia. Drewniana ławka z nogami aluminiowymi lub żeliwnymi wpisze się doskonale w każdą przestrzeń, współtworząc aranżację architektury ogrodowej.

Prosty montaż

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór nóg do ławek, a nawet nogi do stołu. Możesz wybierać spośród najbardziej klasycznych prostych wzorów, aż po bardziej ozdobne konstrukcje, niektóre wyposażone w podłokietniki. Nogi aluminiowe są równie wytrzymałe, co te z odlewów żeliwnych, a ich dodatkową cechą jest lekkość, dzięki której możesz bez wysiłku przenosić ławkę tyle razy ile wystąpi taka potrzeba. Oba materiały są odporne na obciążenia i mogą być częścią składową stabilnej konstrukcji. Wszystkie nogi z naszej oferty posiadają otwory montażowe na zamontowanie desek na siedzisko i oparcie – w zależności od modelu na wykonanie ławki potrzebujesz dwie nogi i 5-6 desek, w tym dwie na oparcie. Nogi pomalowane są proszkowo na kolor czarny, zalecamy by deski, których użyjesz do montażu ławki również zostały zabezpieczone. Nieskomplikowany montaż zajmie kilkanaście minut, po upływie których od razu możesz skorzystać z wygody mebla i rozsiąść się na ławce.

Na każdą porę roku

Nogi do ławek wykonane są z materiałów bardzo wytrzymałych, odpornych na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki malowaniu proszkowemu pozostaną w niezmiennym stanie przez cały rok, możesz więc skorzystać z ławki nawet wtedy, gdy tradycyjne meble ogrodowe są już schowane po sezonie letnim. Gwarantujemy wysoki komfort użytkowania przez wiele lat i estetyczny wygląd ławki.

Każdemu majsterkowiczowi wiele przyjemności sprawią samodzielne prace domowe. Warto spróbować, szczególnie że konstrukcja  ławki nie wymaga wielkiego nakładu pracy ani sprzętu, a efekt wizualny jaki osiągniesz może Cię zaskoczyć.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego: