Stosując się do zaleceń podczas stanu epidemii powinniśmy ograniczać kontakty z innymi osobami do minimum. A co w sytuacji, gdy czekasz na ważny list polecony? Dowiedz się, co zrobić by trafił on wprost do Twojej skrzynki – bez konieczności kontaktu z listonoszem.

Teraz, gdy najważniejsza jest dbałość o swoje bezpieczeństwo poszukujemy rozwiązań, które mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie. Duże zakłady pracy zmieniły tymczasowo swoją pracę biurową na zdalną, zamknięte zostały kina, restauracje i miejsca rozrywki – większość osób chcąc uchronić się przed wirusem zostaje w domu. To pozornie idealna sytuacja dla dostawców, którzy zawsze zastaną domowników na miejscu. Jednak w trosce o bezpieczeństwo tej najbardziej narażonej na kontakt z drugim człowiekiem grupy odbiorców zalecamy zostawianie kurierom paczek pod drzwiami lub w innym wybranym miejscu, ustalonym po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z zamawiającym. Możesz sobie ułatwić również odbiór przesyłek poleconych za pomocą specjalnego programu „Polecony do skrzynki”.

Odbierz list polecony ze swojej skrzynki

Listy polecone mogą znaleźć się w Twojej skrzynce bez potrzeby kontaktu z listonoszem lub odebrania ich w placówce pocztowej. Za pomocą specjalnej naklejki ‘R’ na Twojej skrzynce i zarejestrowaniu się w programie listonosz doręcza listy polecone prosto do Twojej skrzynki. W ten sposób otrzymasz wszystkie przesyłki z wyjątkiem tych, które wymagają dokumentów zwrotnych – np. dokument z sądu lub urzędu zwykle wymaga Twojego podpisu. Usługa pozwala również na pozostawianie paczek, których rozmiar pozwala na bezpieczne umieszczenie ich w skrzynce.

Jak to działa?

System poczty polskiej pozwala na złożenie wniosku w trzech prostych krokach :

  1. Wypełnij zgłoszenie przez formularz elektroniczny.
  2. Potwierdź swoją tożsamość przez sms kod – bez wychodzenia z domu.
  3. Odbierz przesyłkę poleconą ze swojej skrzynki – bez kontaktu z listonoszem.

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail podczas wypełniania formularza online, a dostaniesz potwierdzenie za pomocą wybranej metody z informacją o pozostawieniu przesyłki w Twojej skrzynce, co pozwoli na jeszcze bezpieczniejsze korzystanie z tego udogodnienia. Usługa jest całkowicie bezpłatna i zostanie aktywowana w czasie do 3 dni roboczych od złożenia wniosku.

Poprzez wzmocnienie zasad ochrony w codziennych czynnościach nie tylko zwiększysz swoje bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych ale również ułatwisz doręczycielom wykonywanie codziennych czynności i zaoszczędzisz czas.

Wybierz skrzynkę dopasowaną do swoich potrzeb

W naszej ofercie znajdziesz kilkadziesiąt modeli skrzynek na listy, spośród których z pewnością wybierzesz taką, która spełni Twoje oczekiwania pod względem wizualnym i funkcjonalnym. W zróżnicowanej ofercie znajdziesz zarówno skrzynki na listy przelotowe – pozwalające odbierać pocztę bez wychodzenia poza posesję, skrzynki natynkowe oraz lokatorskie – dedykowane dla domów wielorodzinnych i bloków. Wybierz model klasyczny, mocno dekoracyjny np. z elementami kutymi, albo nowoczesny  – zachwycający prostotą formy, tak by skrzynka stała się ozdobą miejsca, w którym będzie montowana. Ten zabieg pozwoli na zachowanie pełnej spójności estetycznej na Twojej posesji.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu: