Panujący trend minimalizmu szczególnie mocno można odczuć w realizacjach architektonicznych,  w połączeniach stali i szkła coraz popularniejsze stają się realizacje z jak najmniejszą ilością elementów konstrukcyjnych. Jednak żadna konstrukcja nie będzie możliwa do zrealizowania bez odpowiednio dobranych uchwytów – poznaj uchwyty naszej marki własnej PINOX – odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i stabilność, ale wpływających również na estetykę balustrady.

Szklane konstrukcje nadają budynkom nowoczesnego wyglądu, dbając o porządek architektoniczny i wysoką estetykę realizacji. Rozwiązania z zastosowaniem szkła prezentują się elegancko, zdobią budynek, nadając jednocześnie nowoczesny charakter. Szczegółowe zbadanie rynku pozwoliło na przygotowanie szerokiej oferty produktowej. Na platformie internetowej POSTAL znajdziesz wszystkie niezbędne elementy do skonstruowania balustrad schodowych i balkonowych, klasycznych i całoszklanych, wewnętrznych i zewnętrznych (różniących się pod kątem materiału, z którego wykonane są artykuły: stal AISI 304 zalecana do stosowania we wnętrzach, stal AISI 316, czyli stali kwasoodpornej zalecanej do użytku zewnętrznego oraz ZAMAK). Elementy mają wykończenie szlifowane, polerowane lub są w stanie surowym, przeznaczone do dalszej obróbki np. malowania.

Dwa rodzaje uchwytów

W naszej ofercie znajdziesz mocowania cechujące się niezawodnością, najwyższą jakością i estetyką wykończenia. Oferujemy klasyczne uchwyty do szkła prostokątne lub zaokrąglone, przeznaczone do balustrad z słupkami. Uchwyty dzielą się na dwa rodzaje: najpopularniejsze (z grupy 45K1) bez bolców oraz (45K2) z bolcem zabezpieczającym. Pierwszy model jest zdecydowanie popularniejszy ze względu na łatwość montażu bez konieczności ingerowania w szkło. Dzięki niemu możesz zamontować uchwyt bez konieczności otworowania szkła, połączysz go więc z słupkiem konstrukcyjnym w sposób bardzo bezpieczny, stabilny i szybki.  Drugi model jest natomiast bezpieczniejszy, ponieważ zawiera dodatkową blokadę zabezpieczając szkło przed wysunięciem się z uchwytu. Wybierz najlepszy model dla swojej konstrukcji, zwracając przy tym uwagę na rozmiar słupka, do którego zostanie przykręcone mocowanie. Istotna jest również grubość tafli szkła, regulowana w uchwycie za pomocą gumek dociskowych – tzw. uszczelek – w odpowiednim wymiarze. Każdy element spośród tej grupy produktowej jest dokładnie oznakowany, więc z pewnością dobrze dopasujesz łącznik do odpowiednie grubości tafli.

Rotule, czyli o uchwytach punktowych

W tradycyjnych balustradach stal-szkło funkcję konstrukcyjną pełnią słupki rozstawione pomiędzy taflami szkła, możesz jednak z nich zrezygnować i wtedy rolę elementu konstrukcji samonośnej przypisać tafli szkła. W przypadku konstrukcji całoszklanych tzw. bezsłupkowych  powinieneś wybrać inny rodzaj uchwytów do szkła – są to uchwyty punktowe, czyli tzw. rotule, które łączą szkło z każdym podłożem zarówno w pionie jak i w poziomie. Ta funkcja sprawia, że możesz zastosować rotule do wykonania różnorodnych konstrukcji szklanych, nie tylko balustrady, ale również daszki, przegrody, zabudowy, czy przeszklone windy. 

Uchwyty do szkła z naszej oferty cechują się bezkompromisowym podejściem do jakości, co pozwala ustabilizować szkło w jednej pozycji. Uchwyt pozwala także na późniejsze wyregulowanie konstrukcji w przypadku jej odkształcenia po latach. Wybierz odpowiedni model i dopasuj pod względem zabezpieczeń i wyglądu do Twojej realizacji.