Większość z nas uzna, że posiadanie samozamykacza zamontowanego na furtce jest fanaberią, która nie wpływa na poprawę komfortu życia, bo cóż to za problem zamknąć za sobą furtkę – tak robi każdy kulturalny człowiek. Zgodni też jesteśmy, że nad własną furtką panujemy i jesteśmy w stanie ją upilnować. Inaczej sprawa się ma gdy ogrodzone dziś wspólnoty mieszkańców, liczące sobie setki osób posiadają wiele furtek prowadzących na posesję. Statystyki mówią, że im większa liczebność tym większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu – czyli nie zamknięcia furtki. Żeby nie było tak łatwo, prawdopodobieństwo że sami nie zamkniemy za sobą furtki na własnej, małej posesji jest równie duże.

Jakie są zatem powody dla których powinniśmy montować samozamykacze?

 

Powód 1. – Ograniczenie zagrożeń z zewnątrz

„Okazja czyni złodzieja” mówi słynne powiedzenie i jest w tym dużo prawdy. Nie ma większego ułatwienia dla złodzieja jak unikanie każdej z przeszkód. Niezamknięta furtka jest zaproszeniem do wejścia, które nie wymaga jakiejkolwiek manipulacji przy niej – wystarczy wejść i zabrać cokolwiek w obrębie kilku metrów. Czasem może to być rower nieprzypięty bo stoi w bezpiecznym ogrodzonym terenie, a czasem może to być radio samochodowe, bo czas wybicia szyby i ucieczki jest znacznie skrócony. To samo tyczy się łatwego dostępu do otwartych okien. Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie na swoich posesjach to musimy mieć pewność, że są one zamknięte dla osób z zewnątrz.

Samozamykacze do furtek

Powód 2. – Notoryczni uciekinierzy: dzieci i zwierzęta

Niewiele jest osób, którym nie zdarzyło się, że przez otwartą furtkę uciekło im dziecko lub zwierzę. Czasem są to sytuacje bardzo traumatyczne, bo ciekawe świata dziecko potrafi szybko oddalić się od miejsca zamieszkania w zaledwie kilkanaście sekund – dokładnie tyle czasu zajmuje zaniesienie siatek do domu i powrót by zamknąć furtkę – przecież to tylko kilka – kilkanaście sekund mówimy wtedy.

Musimy też pamiętać o naszych psach, których celem jest obrona terenu przed intruzami, jednak i nasi mniejsi bracia mają tendencję do opuszczania miejsca zamieszkania bez zgody właściciela. Zdarza się, że pies o zawadiackim charakterze i wadze ponad 30 kg wagi może przysporzyć wielu problemów przechodniom a nawet sprawę karną i dożywotnie płacenie renty poszkodowanym.

Powód 3. – Ochrona furtki przed zniszczeniem

Ostatnie tendencje w budownictwie wskazują, że indywidualne nieruchomości budowane są na coraz węższych działkach, których ogrodzenie od frontu wymaga zastosowania bram przesuwnych. W takich sytuacjach najczęściej brama przesuwna podczas otwierania wchodzi w pole furtki, która musi być w tym czasie zamknięta by nie doszło do jej destrukcji. Tego typu rozwiązania widać szczególnie na ogradzanych segmentach domów szeregowych jak również o zabudowie bliźniaczej. Jedynym rozsądnym sposobem na uniknięcie konfliktu brama-furtka jest zamontowanie samozamykacza, by w sytuacji kiedy ktoś z domowników pozostawił furtkę otwartą a my podjeżdżając samochodem otwieramy wcześnie bramę przesuwną. Taki konflikt kończy się najczęściej znacznymi uszkodzeniami furtki i samej bramy.

Jesteśmy przekonani, że proponujemy najlepsze rozwiązanie na unikanie poważnych problemów stosując proste i sprawdzone rozwiązania.

Kompaktowy hydrauliczny samozamykacz LO.LION-ZILV
Uniwersalny samozamykacz LO.SAMSON-2
Samozamykacz hydrauliczny i zawias 180 stopni LO.TIGER-ZILV
Pionowy hydrauliczny samozamykacz LO.VERTICLOSE-STD-ZILV
LO.LION-ZILV
LO.SAMSON-2

LO.TIGER-ZILV

LO.VERTICLOSE-STD-ZILV