Czy wiesz, że w ocaleniu osoby poszkodowanej w wyniku nagłego wypadku liczy się każda sekunda? Gdy karetkę zablokuje szlaban, blokujący wjazd na teren zamknięty, czas dojazdu do zdarzenia znacząco się wydłuży. Nie zwlekaj – zamontuj sterownik i pilot SOS już dziś i uratuj życie mieszkańcom.

Zamknięte osiedla mają wiele zalet – na co dzień zapewniają bezpieczeństwo i komfort ochraniając przed nieuprawnionym wejściem obcych osób, ale zdarzają się sytuacje losowe, w których konieczna jest interwencja służb specjalnych i wówczas szlaban staje się przeszkodą. Zdarzają się również sytuacje, w których wygodnie jest sterować bramą z odległości, na jaką nie sięga pilot. Poznaj rozwiązanie dla tych sytuacji – piloty i sterowniki do zadań specjalnych.

Mieszkaj bezpieczniej

Według Centrum Badania Opinii Społecznej około 88% Polaków czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. Na pewno poczucie bezpieczeństwa podnosi mieszkanie na zamkniętym osiedlu, w którym brama lub szlaban ochraniają przed wejściem nieuprawnionych osób. Jednak w niecodziennych sytuacjach, kiedy na szali staje ludzkie życie i liczy się każda minuta, wówczas szlaban  czy brama będą dla ratowników poważną przeszkodą w dotarciu na miejsce zdarzenia. Konieczność zadzwonienia po nagłą pomoc medyczną wiąże się z wielkim stresem, co oznacza, że osoba wzywająca ją zamieszkująca teren zamknięty nie zawsze pomyśli o umożliwieniu wjazdu pojazdom specjalnym. Z myślą o takich sytuacjach powstał sterownik SOS czyli Sterownik Otwierany Syreną, reagujący na sygnały akustyczne pojazdów alarmowych.

Karetkę zatrzymał szlaban

Sterownik SOS

Sterownik SOS istnieje w dwóch wersjach – z mikrofonem wbudowanym wewnątrz urządzenia oraz z mikrofonem wyprowadzonym na zewnątrz (PX.SOS_PINZM) , dzięki czemu obudowa nie będzie tłumiła dźwięku. Mikrofon odbiera głośny sygnał akustyczny pojazdu, następuje zwarcie w sterowniku i otwarcie wjazdu. Pojazdy uprzywilejowane mogą wjechać na teren zamknięty uruchamiając na 3 sekundy sygnał alarmowy PIES (YELP), WILK (WEIL) albo dwutonowy (HI.LO LEON). Wjazd zostanie także otwarty po rejestracji 8-sekundowego ciągłego głośnego sygnału alarmowego. Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych mogą również korzystać ze specjalnych pilotów SOS dedykowanych służbom ratunkowym (PX.MINI_SOS). Są to proste piloty 2-kanałowe z przyciskami umożliwiającymi otwarcie i zamknięcie bramy. Bramę można otworzyć na określony czas lub aż do odwołania i wówczas zamknąć ją pilotem. Pilot SOS mini został wykonany z najwyższej jakości komponentów, zapewniając tym samym nie tylko komfortowe korzystanie z pilota, ale również długotrwałe użytkowanie.

Sterownik SOS

Sterownik przyjazny mieszkańcom

Sterownik SOS umożliwia również zapamiętanie 999 pilotów mieszkańców wraz z wpisaniem ich nazw do 15 znaków, tak by mogli swobodnie korzystać z bramy na terenie swojego miejsca zamieszkania. Swoboda zawsze powinna iść w parze z komfortem użytkowania, a otwieranie czy zamykanie bramy powinno być proste. Zdarzają się sytuacje losowe, kiedy musiałeś szybko wyjechać z domu i nie pamiętasz czy zamknąłeś bramę wjazdową, albo przyjechał niespodziewany gość i chciałbyś go wpuścić na posesję, ale dopiero wracasz do domu. A może jesteś na wakacjach i przypomniało Ci się, że akurat przypada termin wywozu śmieci i chciałbyś uchylić bramę na określony czas? Nic prostszego – poznaj nowe rozwiązanie – Sterownik GSM.

Brama otwierana z Wysp Kanaryjskich

Sterownik GSM (PX.BRAMAGSMPOWER) służy do sterowania bramą za pomocą telefonu komórkowego z dowolnego miejsca na ziemi, a wystarczy do tego tylko telefon komórkowy z zasięgiem. Taka funkcja sprawdza się w wielu niespodziewanych zdarzeniach, ale ułatwia także życie codzienne np. jeśli bardzo Ci się spieszy możesz otworzyć bramę na kilka minut przed podjechaniem pod dom tak by od razu móc wjechać na podjazd. Zasada działania sterownika jest wyjątkowo prosta – wystarczy zadzwonić z uprawnionego telefonu na specjalny darmowy numer albo wysłać sms z hasłem, co powoduje zwarcie przekaźnika w sterowniku i otwarcie bramy. Sterownik pełni również funkcję ostrzegawczą – administratorzy (brama zapamiętuje 999 abonamentów w tym pierwszych 16 mogą być administratorami) mogą wysyłać sms-y informujące np. o czasowym wyłączeniu wody, braku prądu lub ważnych zdarzeniach do wszystkich użytkowników, których numery zostały zakodowane w mechanizmie.

Sterownik GSM

Dodatkowe funkcje Sterownika GSM

Sterownik GSM posiada wiele zalet oprócz możliwości otwierania i zamykania bramy bez względu na odległość oraz wysyłania smsów z ostrzeżeniami do użytkowników, administrator zostaje również powiadomiony o otwarciu bramy jednego z abonamentów oraz o otwarciu pokrywy sterownika. Ponadto sterownik posiada wbudowane wejścia niskoprądowe, do których oprócz bramy można podłączyć oświetlenie, zraszacze trawy, czy ogrzewanie.

Wprowadzenie na rynek nowości w postaci pilotów i sterowników specjalnych ułatwia życie, zapewniając swobodniejsze zarządzanie bramą z telefonu komórkowego, z którym większość ludzi się nie rozstaje. Sterownik SOS umożliwi natychmiastowy wjazd służbom specjalnym (piloty SOS są przeznaczone dla wszystkich 10 rodzajów służb). Jeśli chcesz ponieść komfort życia zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo zachęcamy do wybrania odpowiedniego sterownika i zapoznania się z parametrami technicznymi poszczególnych produktów w sklepie POSTAL w kategorii Automatyka wybierając odpowiednią zakładkę:  „Sterowniki i karty radiowe” lub „Proxima SOS”.

Sterownik radiowy SOS z wbudowanym mikrofonem

Sterownik radiowy SOS z zewnętrznym mikrofonem

Sterownik GSM POWER – 999 abonentów

Sterownik GSM ECO – 999 abonentów