Prysznic jest uważany za najszybszą i najbardziej higieniczną formę kąpieli, dlatego jest najczęściej wybieraną formą odświeżenia. Jednak po około 5-minutowym prysznicu czeka nas kilkukrotnie bardziej czasochłonne zadanie oczyszczenia kabiny i nierdzewnych uchwytów z osadów. Czy czyszczenie musi być trudne? Nic bardziej mylnego.

Osady nie powstają z dnia na dzień, jednak każdorazowa kąpiel sprawia, że na pozornie gładkiej powierzchni (pozornie, bo w tafla szkła jest porowata, posiada mikrootwory)  pozostają osady z mydła oraz kamień z twardej wody. Powoduje to białawy nalot i zacieki, które bywają trudne do usunięcia, dlatego zalecamy regularne czyszczenie średnio raz w tygodniu oraz stosowanie specjalistycznych preparatów, które opóźnią powstawanie nowych zabrudzeń.

Uchwyty do szkła

Kabina prysznicowa posiada łączniki ze stali nierdzewnej, uchwyty do szkła i listwy wykańczające również z tego materiału. Od środka profilu elementy nierdzewne są tak samo narażone na działanie twardej wody i osadów jak szklane drzwi czy ścianki. Często uchwyty INOX montowane są przy krawędziach, co jeszcze bardziej utrudnia czyszczenie. By elementy wyglądały jak nowe możesz zastosować jeden z domowych sposobów takich jak czyszczenie roztworem octu i wody w proporcjach 1:1, co pozwoli oczyścić każdą powierzchnię nie matowiąc jej. Jeśli zapach octu jest dla Ciebie zbyt intensywny użyj np. płynu do szyb albo łagodnego środka myjącego i ciepłej wody, a następnie wypoleruj powierzchnię miękką suchą szmatką, najlepiej z mikrofibry. Stosując domowe sposoby, pamiętaj by nie czyścić powierzchni nierdzewnych środkami do srebra lub preparatami zawierającymi sól lub chlor, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię i spowodują szybko postępującą korozję.

 

Stainless Steel Cleaner

Stainless Steel Cleaner w aerozolu z łatwością wyczyści powierzchnie mosiężne, aluminiowe i chromowane, usuwając wszelkie zabrudzenia. Środek czyszczący przywiera do powierzchni i wytwarza nietłustą barierę ochronną, pozwalającą na osiągnięcie powierzchni czystej i lśniącej na długi czas. Powłoka ochronna spowalnia powstawanie zabrudzeń i ułatwia kolejne czyszczenie, ponieważ brud traci przyczepność do produktu. Po użyciu środka czyszczącego możesz wzmocnić efekt poprzez wypolerowanie nierdzewnych elementów suchą szmatką z mikrofibry.

Poznaj nasze produkty: