„9 na 10 wypadków zdarza się w domu” jak mówi reklama znanego batonika. Rzeczywiście statystyki są przerażające, lecz my nie zalecamy „nie siedzieć w domu”, a odpowiednio go zabezpieczyć, by spędzanie w nim czasu było przyjemne i odbywało się bez urazów. Zobacz jak!

W każdym mieszkaniu znajdują się ostre krawędzie, wysokości, śliskie nawierzchnie. Zaraz obok łazienki najbardziej newralgicznym miejscem w domu jest klatka schodowa, którą w prosty sposób można zabezpieczyć poprzez jej dokładne oświetlenie oraz założenie balustrady chroniącej np. przed upadkiem.

Balustrada stalowa – dlaczego warto?

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, które posiadają wiele zalet. Nie tylko pasują do większości aranżacji wnętrzarskich (jak i zewnętrznych), ale również doskonale komponują się z drewnem, szkłem, czy cegłą lub kamieniem ozdobnym. Decydując się na takie rozwiązanie unikniesz konieczności konserwacji. Z łatwością utrzymasz ją także w czystości. Możesz wybrać wykończenie szlifowane lub w połysku, tak by idealnie wpasowało się w gust domowników.

Może się wydawać, że montaż balustrady jest bardzo skomplikowany – trzeba mieć spawarkę, posiadać umiejętność posługiwania się nią, lub zatrudnić fachowca. Nic bardziej mylnego! Dla majsterkowiczów, chcących samemu skonstruować balustradę w szybki i prosty sposób pojawiła się świetna alternatywa. Intensywnie rozwijający się rynek wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wprowadzając klej do stali nierdzewnej.

Klej zamiast spawarki

To całkowicie bezinwazyjne rozwiązanie posiada wiele zalet. Pozwala zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na sprzęt lub zatrudnienie innych osób, a pracę można wykonać bez zbędnego bałaganu i hałasu zakłócającego spokój domowników, czy sąsiadów.

Klej anaerobowy jest bardzo łatwy w użyciu ze względu na aplikator. Wystarczy odtłuścić mocowane elementy, nałożyć klej oraz docisnąć, co jest istotne, ponieważ klej utwardza się poprzez odcięcie dopływu tlenu. Klej jest odporny na szeroki zakres temperatur, jest również bardzo mocny, dzięki czemu części nie poluzują się nawet podczas wieloletniego użytkowania. Nie pęka i nie kruszy się, a dodatkowo zabezpiecza przed korozją.

Elementy stalowe i aluminiowe można też scalać za pomocą kleju z takimi materiałami jak szkło, guma, czy inne tworzywa sztuczne, tak więc z łatwością powinno się złączyć wszystkie części balustrady nie czekając długo na efekt końcowy – bowiem czas schnięcia to zaledwie od 20 do 40 minut.

Wszystkie elementy w jednym miejscu

Estetyka i trwałość przy dużo mniejszym nakładzie finansowym niż spawana balustrada to ogromna zaleta montażu balustrady na klej. Oprócz kleju do stali nierdzewnej w ofercie naszego sklepu znajdują się wszystkie elementy do złożenia balustrady takie jak – rury, uchwyty, łączniki, maskownice, gumki czy zaślepki – oznaczone w opisie do montowania na klej – wszystkie w bardzo atrakcyjnych cenach.

Samodzielne wykonanie takiej balustrady z pewnością pozwoli na sprawdzenie własnych umiejętności, jak również przyniesie wiele satysfakcji. Skomplikowany montaż może odejść w zapomnienie wraz z wysokimi kosztami. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu i przejrzenia szerokiego wyboru produktów klejonych oraz samego kleju anaerobowego.