Zbliża się 101 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę – wyraz szacunku dla bohaterów możesz pokazać poprzez wywieszenie flagi. Jednak nie tylko święta państwowe, również lokalne, a nawet istotne dla ciebie wydarzenia z życia możesz uczcić poprzez biało-czerwone barwy. Flagę możesz eksponować cały rok, istota tkwi w tym aby zrobić to z odpowiednim szacunkiem. Zobacz czym kierować się przy wieszaniu flagi i jak o nią dbać oraz jak w prosty sposób ją zamontować.

Ustawa o Herbie i Godle

W Polsce waga symboli narodowych i prawidłowe eksponowanie ich jest ściśle regulowane przez ustawę o Herbie i Godle. Flagę należy wywiesić z należytym szacunkiem – nie może być wyblakła, podarta lub zniszczona w inny sposób. Powinna być czysta i niepognieciona, a jeśli ulegnie zniszczeniu Twoim obowiązkiem jest zdjęcie jej. By flaga nie uległa zniszczeniu w wyniku zmiennych warunków atmosferycznych nie powinieneś wywieszać jej podczas ulewnych opadów deszczu, śnieżyc lub w czasie porywistych wiatrów. Poza tymi wyjątkami może być eksponowana w dzień i w nocy – jednak po zmroku należy ją odpowiednio podświetlić, by o każdej porze dnia podkreślić jej wartość.

Barwy po dobrej stronie

Podczas montażu flagi najtrudniejsze zadanie stanowi zawieszenie jej w poprawny i estetyczny sposób. Biały kolor symbolizuje Orła Białego, dlatego zawsze powinien być na górze w przypadku flagi wieszanej poziomo. Jeśli natomiast wieszasz ją pionowo biały kolor powinien znajdować się po lewej stronie, bliżej masztu. W przypadku zawieszenia dwóch flag barwy biało-czerwone powinny wisieć po lewej stronie, w przypadku trzech i pięciu flag – flaga Polski musi zostać umieszczona pośrodku, a w przypadku czterech należy ją umieścić po skrajnej prawej.

Czas na montaż

W domach i mieszkaniach prywatnych flaga powinna być zamocowana przy oknie lub na balkonie. Można kupić flagę ze specjalnym ‘tunelem’ do zamocowania na drzewcu lub przypiąć ją pinezkami. Flagi na drzewcu, czyli drewnianym trzonku powinieneś włożyć  w uchwyt, w naszej ofercie znajdziesz uchwyt pojedynczy – na jedną flagę, lub podwójny – na dwie flagi. Uchwyt jest mocowany do ściany i posiada cztery otwory montażowe do wkrętów, dzięki czemu po zamontowaniu będzie wyjątkowo stabilny. Zwróć uwagę na dobór odpowiednich wkrętów – powinny być dłuższe jeśli dom jest ocieplany, tak by przejść przez styropianowe ocieplenie budynku. Uchwyty z naszej oferty są pomalowane, a farba zabezpiecza je przed rdzewieniem w zmiennych warunkach atmosferycznych.  Przy wybieraniu odpowiedniego miejsca zawieś flagę na tyle wysoko, by nie dotykała ona ziemi.

Przejdź do sklepu i poznaj nasze produkty w danej kategorii:

Pojedynczy uchwyt do flagi 64.501

Pojedynczy uchwyt do flagi 64.501

Podwójny uchwyt do flagi 64.502

Podwójny uchwyt do flagi 64.502