Elektrozaczep jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo posesji prywatnych, lokali użytkowych, czy firm. Stanowi doskonałe zabezpieczenie furtek lewych, prawych, dwuskrzydłowych, a nawet drzwi. Sterowny jest za pomocą domofonu, a dźwięk otwierania – zwalniania blokady – to odgłos cichego brzęczenia. Dowiedz się, gdzie i kiedy warto zastosować elektrozaczep z pamięcią i blokadą.

Postal w swojej ofercie posiada elektrozaczepy z pamięcią i blokadą, lewe i prawe a także uniwersalne, bez regulacji albo z regulacją do 3 mm dzięki czemu możesz wybrać produkt najlepiej dopasowany do Twojego wejścia. Elektrozaczepy z naszej oferty produkowane są w Polsce z najwyższej jakości materiałów, zapewniając tym samym wysoką jakość oraz wytrzymałość mechaniczną. Stalowy kolor sprawia, że jest on uniwersalny, co pozwoli na doskonałe wkomponowanie w niemal każde drzwi czy furtki. Dzięki materiałom odpornym na korozję jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz, należy jednak pamiętać by ochronić mechanizm przed zalaniem czy zamalowaniem farbą.

Komfort otwierania

Sterowanie elektrozaczepem jest ułatwione poprzez współpracę z domofonem – gdy naciśniesz odpowiedni przycisk zwalnia się blokada mechanizmu i możesz wejść lub wyjść z posesji ciągnąc lub popychając furtkę w momencie gdy wydobywa się dźwięk cichego brzęczenia. Jak to działa? Po naciśnięciu przycisku wysyłasz sygnał elektryczny, który dochodzi do cewki – cewka zwalnia dźwignię i podnosi kotwicę zwalniając tym samym blokadę. Jeżeli impuls nie zostanie wysłany, czyli nie nadusisz odpowiedniego przycisku, niepowołana osoba nie będzie miała możliwości otwarcia drzwi. Zdalne otwieranie nie tylko podnosi bezpieczeństwo posesji, bloku czy lokalu użytkowego, ale również znacząco wpływa na podwyższenie komfortu użytkowania.

Pamięć elektrozaczepu

Pamięć elektrozaczepu to wygodna funkcja pozwalająca na czasowe odblokowanie drzwi lub furtki po wysłaniu sygnału elektrycznego, dzięki czemu nie musisz używać klucza. Mechanizm zapamiętuje impuls i  zostaje odblokowany do czasu otwarcia drzwi. Po otwarciu i zamknięciu pamięć zostanie wykasowana i nastąpi blokada. Takie rozwiązanie jest szczególnie pożądane w momencie, kiedy czas dojścia do drzwi wydłuża się, albo masz do pokonania kilka par drzwi.

Funkcja blokady

Dzięki elektrozaczepom furtka lub drzwi nie zostaną otwarte przez przypadkową osobę, ale zdarzają się sytuacje kiedy najwygodniejsze jest odblokowanie mechanizmu na dłuższy czas by ułatwić wejście np. w godzinach otwarcia punktu usługowego lub w czasie pracy biura, tak by klienci lub pracownicy mogli swobodnie wchodzić i wychodzić w czasie godzin otwarcia. Taką możliwość zapewniają elektrozaczepy z blokadą – poprzez przesunięcie dźwigni blokady możesz otworzyć wejście na stałe bez konieczności operowania domofonem i wysyłania impulsu elektrycznego. W każdej chwili można również cofnąć dźwignię blokady, by pracowała w systemie podstawowym.

Pamiętaj

aby podczas prac konserwacyjnych elektrozaczepu nie stosować środków żrących ani materiałów ściernych. Przed czynnościami pielęgnacyjnymi wyłącz zasilanie, a do oczyszczania użyj wilgotnej szmatki. Unikaj smarów, oliwy, czy rozpylania aerozolu.

Elektrozaczep wpływa nie tylko na podniesienie bezpieczeństwa ( bez elektrozaczepu każdy mógłby wejść na posesję używając klamki w furtce, jeśli zamek nie byłby zakluczony), ale również na komfort użytkowania – gdy przychodzą domownicy lub goście nie posiadający kluczy zdalne sterowanie pozwala na otwarcie wejścia poprzez użycie przycisku na domofonie w domu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Bogatą ofertę elektrozaczepów znajdziesz w sklepie POSTAL w zakładce z akcesoriami do bram i ogrodzeń. Szczególnie polecamy elektrozaczep symetryczny PSG   ułatwiający montaż urządzenia. Dzięki niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzi się przy każdych drzwiach i furtkach bez względu na stronę ich otwierania.