Szkło i stal duet doskonały – elegancki i jednocześnie nowoczesny – idealnie wpisuje się w trend wszechobecnego minimalizmu. Konstrukcje ze stali i szkła przyciągają uwagę dzięki wyjątkowym efektom wizualnym, zachwycają lekkością dzięki nieograniczaniu przestrzeni i nadają charakteru stanowiąc wspaniały element wykończeniowy budynku. Poznaj elementy mocowań do systemu zadaszeń szklanych PINOX – rozwiązanie równie funkcjonalne jak i wizualnie pożądane.

 

Idealne rozwiązanie do każdego budynku

Nowoczesne budownictwo cechuje przede wszystkim jasność i przestronność. System zadaszeń szklanych zabezpiecza wejście do wewnątrz budynku przed opadami atmosferycznymi jednocześnie nie ograniczając dostępu światła i nie przytłaczając konstrukcji. Daszki szklane częściej spotykane są w miejscach użyteczności publicznej lub blokach, ale równie estetycznie będą wyglądały w budynkach jedno lub wielorodzinnych. W zależności od szerokości wejścia możesz zamówić odpowiednią taflę szkła, a następnie dobrać mocowania, tak by odpowiednio ją ustabilizować. Dzięki bezkompromisowemu podejściu do jakości możesz cieszyć się daszkiem szklanym przez długie lata.

Przykład zadaszenia szklanego
Pojedynczy daszek szklany

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Właściwe zabezpieczenie daszku jest podstawą bezpieczeństwa, dlatego do stabilizacji szyby polecamy 3-elementowy system do montażu daszków szklanych składający się z łączników: ściana szkło, szkło-odciąg, odciąg-ściana. Odciąg do daszku występuje w naszej ofercie w trzech rozmiarach 1m, 1,2m oraz 1,5m i jest prętem wykonanym ze stali nierdzewnej, który mocuje się w elewacji, a następnie naciąga się go aż do uzyskania odpowiedniej pozycji przez szklany daszek, by maksymalnie go unieruchomić. Pamiętaj, że istotna jest grubość szkła jakie montujesz w uchwytach – może ona wynosić od 8 do 16 mm. Szkło nie przylega bezpośrednio do uchwytu, a chronione jest gumkami dociskowymi, dołączonymi do zestawu, które dodatkowo dociskają szybę, by trzymała się w odpowiednim miejscu.

Podwójne zadaszenie szklane

Oferta dostosowana do Twoich potrzeb

Lekkość kompozycji  umożliwia zamontowanie daszków do niemal każdej konstrukcji. Najbardziej popularne wymiary montowanej tafli szkła to 140x100cm i wówczas zaleca się zamocowanie jej dwoma zestawami montażowymi, dla odpowiedniego podtrzymania ciężaru i unieruchomienia szyby. W naszej ofercie, obok 3-elementowego tradycyjnego zestawu montażowego daszków szklanych, znajduje się system podwójnych zadaszeń składający się z dwóch elementów górnego i dolnego, łączących szkło z murem. Polecany jest szczególnie dla dużych daszków montowanych nad szerokimi reprezentacyjnymi wejściami. Podwójny uchwyt pozwoli na estetyczne połączenie dwóch lub więcej szyb.

W ofercie naszego sklepu Postal znajdą Państwo niezbędne elementy pozwalające na właściwe zamontowanie daszków szklanych. Proponowane przez nas produkty gwarantują bezpieczeństwo, najwyższą jakość i zaspokoją oczekiwania wizualne, jednak ze względu na wysoki poziom trudności montażu zachęcamy do zatrudnienia fachowca w celu wykonania prac montażowych.

Zapoznaj się z oferowanymi przez nas produktami:

Trzyelementowy system zadaszenia szklanego
Podwójny system zadaszeń szklanych - zestaw górny
Podwójny system zadaszeń szklanych - zestaw dolny
Odciąg do daszku szklanego