Poznaj producenta automatyki do bram – SEA, który dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi w celu poprawy jakości produktów oferuje niezawodne automaty stworzone do ciężkiej pracy, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności oferty. Włoska jakość – Made in Italy – to połączenie ponad 25-letniego doświadczenia na rynku z najwyższej jakości komponentami. Dowiedz się co wpływa na wyjątkową wytrzymałość automatów do bram i postaw na jakość !

SEA – wyróżnienie na rynku

Czy wiesz, że większość renomowanych producentów automatyki stosuje mniej trwałe części mechaniczne wykonane z tworzywa sztucznego w celu obniżenia finalnej ceny produktu? Skutkiem ubocznym takiego działania jest krótsza trwałość, takie automaty są przeznaczone na wymianę w przeciągu około 5-6 lat. Jak więc można zauważyć nie zawsze warto oszczędzać na cenie, ponieważ awaria siłownika do bramy wiąże się z kosztami naprawy lub zakupu nowego urządzenia, a te koszty połączone z ceną zakupu automatu mogą przedrożyć koszt siłownika najlepszej jakości, którego niezawodnością możesz cieszyć się nawet 20 lat! SEA stosuje wyłącznie części metalowe, zapewniając tym samym o wiele dłuższą trwałość niż konkurencja. Marka oferuje szeroką gamę produktów hydraulicznych i elektromechanicznych, które zaspokajają każdą potrzebę i sprawdzają się w każdym miejscu zastosowania – ze względu na miejsce przeznaczenia różnią się intensywnością pracy: do użytku domowego (do 50 cykli na dobę) lub przemysłowego (powyżej 50 cykli na dobę). Produkcja wewnętrzna odbywa się za pomocą maszyn technologicznych ze standardami Industry 4.0, a efektem produkcji są bezawaryjne urządzenia cechujące się cichą, płynną pracą.

Żywotność napędu

Na żywotność napędu do bramy składa się wiele czynników począwszy od poprawnego działania samej bramy, dlatego przed montażem siłownika warto usunąć ewentualne usterki i upewnić się, że działa ona bez zarzutu. Pamiętaj również aby właściwie zamontować napęd i zachowaj zapas około 20-25% wagi bramy w stosunku do maksymalnego ciężaru podanego przez producenta. Dzięki tej czynności brama nie będzie maksymalnie obciążona. Rezerwa pozwoli na poprawne funkcjonowanie bramy w każdych warunkach, np. brama swobodnie pokona zaspę śniegu oraz korzystnie wpłynie na żywotność napędu. Bezinwazyjne działanie przez wiele lat zagwarantuje także nieprzegrzewanie się napędu, w czym pomoże zastosowanie części mechanicznych w kąpieli olejowej dla napędów typu Boxer i Saturn, przeznaczonych do intensywnej pracy i do bram do maksymalnej wagi 1300 kg.

Napęd do bram SATURN 1300
Napęd do bram BOXER 1300

Części mechaniczne w kąpieli olejowej

Brak zastosowania oleju między częściami mechanicznymi może skrócić żywotność urządzenia nawet o 1/3, doprowadzając do przedwczesnych uszkodzeń urządzenia. Skutkiem tarcia elementów są przede wszystkim zarysowania oraz przegrzewanie się siłownika. Dlatego SEA proponuje siłowniki z częściami mechanicznymi w kąpieli olejowej, co gwarantuje niezawodną pracę maszyny i wydłuża jej żywotność na wiele lat. Olej zmniejsza ścieranie, ale również chłodzi urządzenie podczas intensywnej pracy (urządzenie nie powinno się przegrzewać) i chroni przed korozją. Zastosowanie tego rozwiązania korzystnie wpływa na wytrzymałość mechanizmu (zapewniając wieloletnią bezinwazyjność napędów), ale gwarantuje również cichą i płynną pracę. Wybór napędu z częściami mechanicznymi w kąpieli olejowej jest szczególnie polecany z przeznaczeniem do użytku przemysłowego – o dużym obciążeniu i intensywnej pracy.

Części mechaniczne w kąpieli olejowej

SEA kładzie nacisk na zastosowanie najwyższej jakości komponentów podczas produkcji automatyki. Dzięki stosowaniu metalowych elementów, a nie ich zamienników z tworzywa sztucznego, możesz używać napęd aż 20 lat. Kąpiel olejowa dodatkowo pomaga eliminować skutki tarcia, a przekładka ślimakowa wykorzystana np. w napędzie SEA Surf jest dopasowana do mocy silnika, co wpływa na znaczne zwiększenie jego wydajności. Dzięki dbałości o każdy szczegół SEA oferuje najwyższej jakości produkty w korzystnej cenie w stosunku do wielu lat sprawnego działania. W sklepie POSTAL możesz zapoznać się z całą gamą produktów od włoskiego producenta: od napędów poprzez piloty do bram, po szlabany i akcesoria, anteny, czy lampy.

Asortyment producenta SEA